Zewnętrzny admin – czy to się rzeczywiście opłaca?

Nie musisz robić wszystkiego sam. Zatrudnienie dobrego administratora serwerów, to często duży koszt dla przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem tutaj może być zewnętrzny administrator i outsourcing zarządzania serwerami. To nowoczesne o opłacalne rozwiązanie.

Jako właściciel firmy jesteś niesamowity w tym, co robisz; wydaje się to naturalne, ponieważ aby odnieść sukces, musisz być w tym lepszy, niż ktokolwiek inny. Dla wielu właścicieli firm, bez względu na to, jak świetni są w swojej specjalizacji, w przypadku usług IT często pojawiają się trudności.

Waga i znaczenie opieki administracyjnej

Serwery, strony internetowe, bazy danych, usługi IT – nie każdy jest w stanie zrozumieć ich techniczne zawiłości, mimo iż stanowią one istotną część działalności prawie każdej firmy. Po drodze możesz próbować korzystać z kilku wskazówek i sztuczek. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli już teraz nie masz czasu na zwykłe, codzienne czynności (jak zresztą większość właścicieli firm), to prawdopodobnie nie będziesz miał też czasu na samodzielne poznawanie wszystkich aspektów związanych z odpowiednią opieką administracyjną nad swoim sklepem bądź serwisem internetowym.

Przecież nie możesz robić wszystkiego sam. Natomiast zatrudnienie dobrego administratora serwerów, to często duży koszt dla przedsiębiorstwa. Nie mniej jednak, to od administratora zależy stabilność pracy zarządzanych przez niego serwerów. Rozwiązaniem tutaj może być zewnętrzny administrator i outsourcing zarządzania serwerami.

Jak znaleźć dobrego administratora do zarządzania serwerami

Jeśli myślisz o outsourcingu administracji serwerami, pamiętaj, że istnieje kilka kroków, które mogą Ci pomóc znaleźć odpowiednich ludzi do Twojego zespołu. Oto kilka wskazówek:

  1. Określ swoje „kiedy” – nie czekaj, aż będzie za późno i przestaniesz sobie z wszystkim radzić. Nie pozwól, by to inni wybrali termin za Ciebie. Uwierz mi – wcale nie będzie Ci pasować. Pamiętaj o swoich potrzebach Jeśli samodzielnie zajmujesz się sprawami IT, lub zarządzanie serwerami zawsze schodziło na dalszy plan, to właśnie teraz może być najlepszy moment na rozpoczęcie poszukiwań.
  2. Określ swoje „czego” – czy wiesz, czego potrzebujesz? Czy ważna jest dla Ciebie stabilność działania Twojego sklepu? Czy potrzebujesz pomocy przy wolnym działaniu serwisu internetowego? A może zwyczajnie chcesz przejść na swój własny serwer pod swój e-biznes, ale nie wiesz od czego zacząć, więc potrzebujesz kompleksowej pomocy doświadczonych administratorów?
    Wiedza o tym, czego dokładnie potrzebujesz, aby Twoja firma rozwijała się, może pomóc Ci zaoszczędzić dużo czasu i energii. Nie bój się zadawać pytań i szukać najlepszej oferty usług administracyjnych. Nie bój się oczekiwać indywidualnej oferty i kompleksowych rozwiązań.
  3. Określ swoje „kto” – jeśli sprawdzasz oferty kilku firm, które tak naprawdę nie pasują do osobowości Twojego biznesu, bez względu na to, jak są świetne, prawdopodobnie nie sprawdzą się. Nie sprzedawaj siebie ani swojej firmy, decydując się na pierwszą nadarzającą się okazję. Znalezienie firmy, która będzie dobrze pasować do Twoich potrzeb w zakresie outsourcingu zarządzania serwerami, jest tak samo żmudne, jak znalezienie odpowiedniego pracownika do zaangażowania wewnętrznego. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, która firma najlepiej pasuje do Twoich celów i kultury. Pytaj, czytaj między wierszami, oczekuj poważnego i profesjonalnego traktowania. Administracja serwerami, to ważna część każdego biznesu internetowego – nie można tutaj iść na skróty.
  4. Określ swoje „do czego” – potrzebujesz pomocy przy krótkoterminowym projekcie, który wymaga jedynie odrobiny doświadczenia, aby przenieść go w lepsze miejsce? A może masz do czynienia z długoterminową opieką nad Twoimi głównymi serwerami wymagając doświadczenia ze strony zewnętrznych administratorów? Kiedy zrozumiesz i zdefiniujesz do czego potrzebujesz outsourcowanego doświadczenia administratora, będziesz w stanie lepiej podjąć właściwą decyzję z firmą partnerską.
  5. Określ swoje „za ile” – świadomość kosztów opieki administracyjnej jest tutaj kluczowa. Dalej wystarczy już tylko zwykła kalkulacja i porównanie kosztów. Czy taniej jest zatrudnić pracownika… czy może lepiej skorzystać z profesjonalnego zarządzania serwerowego świadczonego przez zewnętrznych administratorów?

Poszukiwanie dobrej firmy oferującej pełen zakres usług IT związanych z zewnętrznym kompleksowym zarządzaniem serwerami może być przytłaczające. Administratorzy FullStackAdmin skupiają energię, umiejętności i doświadczenie na Twojej firmie – abyś mógł wrócić do robienia tego, w czym naprawdę jesteś świetny.