Serwer dedykowany dla Magento: dlaczego to najlepszy wybór?

Magento to potężna platforma e-commerce, która oferuje szeroką gamę funkcji i możliwości dla sklepów internetowych. Jednakże, aby w pełni wykorzystać potencjał Magento, potrzebujesz odpowiedniego środowiska hostingowego. Serwer dedykowany to idealne rozwiązanie dla sklepów Magento, które potrzebują wysokiej wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności.

Dlaczego serwer dedykowany jest najlepszym wyborem dla Magento?

  • Wydajność – Serwery dedykowane oferują znacznie wyższą wydajność niż hosting współdzielony. Oznacza to, że Twój sklep działający w oparciu o Magento będzie działać szybciej i płynniej, co zapewni lepsze wrażenia użytkownika i ostatecznie może przełożyć się na zwiększoną sprzedaż.
  • Bezpieczeństwo – Serwery dedykowane są bardziej bezpieczne niż hosting współdzielony. Dzieje się tak, ponieważ serwer taki jest jest przeznaczony wyłącznie dla Twojego sklepu Magento – jest dedykowany tylko i wyłącznie Tobie! Oznacza to, że nie ma ryzyka, że ​​inne strony internetowe (innych klientów, jak to ma miejsce na hostingach współdzielonych czy w niektórych przypadkach na serwerach VPS) będą miały wpływ na jego bezpieczeństwo… ale i na wydajność.
  • Skalowalność – czyli możliwość w miarę łatwego skalowania zasobów – w zależności od potrzeb Twojego sklepu Magento. Można zwiększać moc serwera poprzez zmianę lub wymianę poszczególnych jego podzespołów (oczywiście do pewnego etapu). Oznacza to, że możesz zwiększyć zasoby serwera, gdy tylko Twój sklep rośnie. Łatwiejsze zarządzanie zasobami sprzętowymi jest dostępne w przypadku chmur obliczeniowych – ale te, niestety, wiążą się ze zdecydowanie większymi kosztami w porównaniu do serwerów fizycznych.
  • Kontrola – serwery dedykowane oferują pełną kontrolę nad środowiskiem serwera. Oznacza to, że możesz zainstalować dowolne oprogramowanie i skonfigurować serwer zgodnie z Twoimi potrzebami. Jest to o tyle istotne ze względu na dość wygórowane wymagania jakie stawiane są przez platformę Magento w przypadku większych sklepów internetowych. 

 

Jakie są zalety korzystania z serwera dedykowanego dla Magento?

  • Duża wydajność – Serwer dedykowany, to więcej mocy obliczeniowej, pamięci RAM niż hosting współdzielony. To również lepsza macierz dyskowa, zbudowana z szybkich dysków NVMe. Sumarycznie to również tańsze zasoby w porównaniu do serwerów VPS, które również mogą być wydajne – ale za większą cenę. To wszystko oznacza, że ​​Twój sklep Magento będzie działać szybciej i płynniej. 
  • Zwiększone bezpieczeństwo – w porównaniu do hostingów współdzielonych, ponieważ są izolowane od innych stron internetowych i innych klientów. To po prostu fizycznie odrębny sprzęt.
  • Większa kontrola i dedykowana konfiguracja – serwery dedykowane umożliwiają wdrożenie dedykowanych rozwiązań serwerowych . Pozwalają też na przeprowadzenie zaawansowanych konfiguracji dzięki umożliwionej pełnej kontroli nad środowiskiem serwera, co oznacza, że ​​możesz zainstalować dowolne oprogramowanie i skonfigurować serwer zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

Jakie są wady korzystania z serwera dedykowanego dla Magento?

  • Wyższy koszt – hosting współdzielony wypada zdecydowanie lepiej pod kątem finansowym w porównaniu do serwerów dedykowanych… choć parametry są bez porównania.
  • Przydatna opieka administratora, lub wiedza techniczna – zarządzanie serwerem dedykowanym wymaga pewnej wiedzy technicznej. Jeśli takiej nie posiadasz – warto zwróć się do firmy, która prowadzi kompleksową opiekę administracyjną i zajmie się serwerem od wyboru przez konfigurację po codzienne zarządzanie. 

 

Podsumowanie

Serwer dedykowany, mimo iż niesie ze sobą pewne niedogodności – to ostatecznie najlepszy wybór dla sklepów opartych o platformę typu Magento lub Magento2. Sklepy tego typu często potrzebują dużej mocy obliczeniowej, wysokiej wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności – a to zapewnia serwer dedykowany z odpowiednią konfiguracją oraz opieką administratora.

Jeśli szukasz serwera dedykowanego dla swojego sklepu Magento, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni serwer i skonfigurować go zgodnie z Twoimi potrzebami.